Pełnotwarzowa maska do snorkelingu

Pełnotwarzowa maska do snorkelingu

Jak oddychać pod wodą korzystając z pełnotwarzowej maski do snorkelingu

Pełnotwarzowa maska do snorkelingu to przydatne urządzenie do podwodnych eskapad.
Dzięki pełnej masce do snorkelingu można oddychać tak samo, jak normalnie. To podobne odczucie do oddechu fizjologicznego, czyli bez aparatury do nurkowania, oczywiście o ile górna część rurki pozostaje nad wodą. Maska zakrywa całą twarz – stąd nazywana jest maską pełnotwarzową, dzięki czemu można oddychać zarówno przez nos, jak i usta.
Pełnotwarzowa maska do snorkelingu, w przeciwieństwie do zwykłych masek do nurkowania, pozwala oddychać przez nos! Ponieważ większość ludzi naturalnie oddycha nosem, powoduje to mniejszy wysiłek i lepszą koncentrację na tym, co dzieje się pod wodą, niż w przypadku gdybyśmy łapali oddechy ustami.
Niestety, niektórzy organizatorzy podwodnych wycieczek, zdecydowali się na zakaz używania masek zakrywających całą twarz podczas nurkowania z rurką, powołując się na potencjalne niebezpieczeństwa związane z gromadzeniem się dwutlenku węgla, co prowadzi do zawrotów i bólu głowy, a nawet do utraty przytomności. Pełnotwarzowa maska do snorkelingu jest opcją tylko dla odpowiedzialnych nurków, schodzących pod wodę tylko przy asyście osób, które mogłyby udzielić pomocy w razie ewentualnego niebezpieczeństwa.

About