Diablo 3 – jedna z najlepszych gier cRPG

Diablo 3 – jedna z najlepszych gier cRPG

Diablo 3 – jedna z najlepszych gier cRPG
Najstarsza część sagi gier Diablo powstała pod koniec ubiegłego stulecia. Gra Diablo od premiery zyskała ogromną popularność wśród graczy. Stało się tak dlatego, że posiadała dobrą grafikę jak na koniec ubiegłego wieku oraz coś co trudno zdefiniować – grywalność. Premiera kolejnej części sagi miała swoje miejsce jedenaście lat temu. Gracze nie rozczarowali się i następne Diablo zadomowiło się na komputerach bardzo wielu fanów na świecie.
Jeżeli chodzi o trzecią część sagi umiejscowionej w świecie Sanctuary producent gry bardzo długo zwlekał ze startem prac nad tą grą, jednak w 2008 roku już oficjalnie ogłoszono jej produkcję. Od tamtego czasu na stronie fanów Diablo 3 publikuje się co jakiś czas dużo newsów o najnowszym dziele Blizzardu – między innymi opisy systemów, artworki, tapety czy newsy o rozgrywce.
Teraz uwaga graczy jest skupiona na udostępnieniu wersji Diablo 3 beta, której wydanie jest planowane na trzeci kwartał 2011 roku. Blizzard oficjalnie jeszcze nie podał daty udostępnienia wersji testowej jednakże z nieoficjalnych źródeł wiadomo, że ma to nastąpić w sierpniu.
Następnym wydarzeniem, na którym skupiona jest uwaga graczy jest oczywiście premiera Diablo 3. Data premiery jest dokładnie powiązana z wydaniem testerom wersji testowej. Producent bowiem musi przeznaczyć czas na naprawienie bugów, które ujawnią się w czasie testów.
Półoficjalnie wiadomo, że premiera ma odbyć się jeszcze w 2011 roku, jednak producent zastrzegł kilkakrotnie, że jeśli Diablo 3 nie będzie zakończona całkowicie to wydanie zostanie przesunięte na początek przyszłego roku.
Oficjalnie wiadomo, że w grze Diablo 3 zastosowany będzie silnik graficzny znany z bardzo popularnej gry online World of WarCraft. Możemy być pewni, że pod względem efektów wizualnych najnowsze Diablo bardzo nas mile zaskoczy. Dodano również rozgrywkę Player v Player i nowe systemy rozgrywki takie jak crafting -umożliwiający produkcję przedmiotów i kamienie runiczne -modyfikacje umiejętności.

About