Czarter jachtów

Czarter jachtów

Czarter jachtów

Czarter jachtów to innymi słowy ich wynajęcie. Każdy z jachtów wyposażony jest zazwyczaj w komplet sprzętu ratunkowego oraz pełen podstawowy osprzęt żeglarski, który jest przewidziany dla danego jachtu.
Wszystkie jachty kabinowe, czyli takie które wyposażone są w kabinę, zazwyczaj posiadają kuchenkę gazową oraz komplet materacy. Inny sprzęt kuchenny, turystyczny czy sanitarny należy zabrać we własnym zakresie, w zależności od potrzeb.
Większość z wypożyczalni jachtów czy innych sprzętów pływających przestrzega zasady jaką jest to że zawarcie umowy czarteru może być zawarta wyłącznie w dniu czarteru, w miejscu odbioru jachtu przez osobę czarterującą. Jeśli chce się wypożyczyć jacht do maksymalnie trzech dni to w takowej sytuacji nie sporządza się żadnych protokołów. Natomiast jeśli podróż przewidziana jest na dłuższy czas sporządza się protokół odbioru w przypadku rozpoczynania wyprawy oraz przy ukończonej podróży protokół zdania. W przypadku uszkodzenia jachtu odpowiedzialność ponosi tutaj osoba użytkująca jacht, dlatego też lepszą opcją gdy dojdzie do usterki sprzętu pływającego należy to zgłosić osobie od której go wypożyczamy. Cena czarteru jachtów waha się w granicy od 140 zł do 390zł. Koszt jest uzależniony od poziomu naszych wymagań co do takowego sprzętu.
Czarter jachtów to doskonały pomysł na spędzanie wolnego czasu. Jest to świetna przygoda, która daje nam możliwość zdobycia cennego doświadczenia jak również pozostawia w pamięci niesamowite i niezapomniane wspomnienia.

About